info@filipposbc.gr / 6932335069

Εσπερος Λαμίας – Φίλιππος 81-75

Ανακεφαλαίωση

Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού κρίθηκε το αποτέλεσμα του αγώνα Έσπερος Λαμίας – Φίλιππος Βέροιας. Η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα αν και στάθηκε πολύ καλά στο γήπεδο δεν κατάφερε να φύγει απο το Χαλκιοπούλειο με τους βαθμούς της νίκης.

Η ομάδα της Βέροιας βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 9 πόντους στο τέλος της 3ης περιόδου ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ροκανίσουν την διαφορά και να γυρίσουν το παιχνίδι στο 4ο δεκάλεπτο παίρνοντας την νίκη με 82-75.

Διαιτητές: Ζαχαρής-Τσουμαχίδης

Εσπερος Λαμίας (Γ. Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Ρούζιος 5(1), Ρετσινάς 8(2), Πάππος, Κατσαρές 18(4), Παπανικολάου, Φύκας 4(1), Παπαργυρόπουλος 18, Φούντας, Αργύρης 10(2), Τεπετίδης 15(3), Ολύμπιος 3(1).

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 5, Σουτζόπουλος 16, Σισμάνης 11(2), Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος 14(2), Βαλλιος 9(2),  Κοθράς 14(1), Καβαργύρης, Παραπούρας, Καντάρκος 6.