info@filipposbc.gr / 6932335069

Φίλιππος Βέροιας — Ολυμπιακός 50-78

Ανακεφαλαίωση

Με σκορ 78-50 ηττήθηκε ο Φίλιππος Βέροιας από τον σαφώς ανώτερο Ολυμπιακό. Η ομάδα του Χρήστου Μπλατσιώτη μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και κατάφερε στο πρώτο δεκάλεπτο να δυσκολέψει την ομάδα του Πειραιά. Στο 8′ η Βέροια προηγήθηκε με 13-12 αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 10’με 16-18.

Από το δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό και με τους Κολοβέρο (19 πόντοι) και Νικολαΐδη (16 πόντοι) ανέβασαν την διαφορά σε δηψήφιο νούμερο στο 15′ (23-33) και να την διευρύνει σταθερά στη συνέχεια.

Στο 24′ η ομάδα του Δημήτρη Τσαλδάρη ξέφυγε με 29-50 χάρις σε ένα σερί 0-13 και όλα έγιναν τυπικά διαδικασία από εκεί και πέρα.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Φιλίππου ο Σωτήρης Ντόβας με 14 πόντους και 2 τρίποντα και από την πλευρά των φιλοξενούμενων ο Κολοβέρος με 19 πόντους και 3 τρίποντα.

LIVE

Το παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο να μεταδοθεί ζωντανά μέσα απότο επίσημο κανάλι της ομάδας όμως κάποιοι σοβαροί τεχνικοί λόγοι, οι οποίοι δεν οφείλονται σε εμάς, δεν επέτρεψαν την μετάδοση σχεδόν του μεγαλύτερου μέρους του αγώνα. Ζητούμε συγνώμη από τους φίλους μας. Τον αγώνα μπορείτε να τον δείτε παρακάτω.

Φίλιππος Βέροιας-Ολυμπιακός 50-78

Διαιτητές: Ξενικάκης-Ζαχαρής-Ξέρας (Παπαδόπουλος Θ.)

Δεκάλεπτα: 16-18, 29-40, 36-60, 50-78

Φίλιππος Β. (Μπλατσιώτης): Καραγεωργίου 2, Νικάι 3 (1), Τσεσμετζίδης, Ντόβας 14 (2), Ελευθεριάδης 5, Χρυσανθάκης, Πολυμένης, Κοθράς 5 (1), Παραπούρας 6 (2), Σουτζόπουλος 11, Καντάρκος 2, Πιλκούδης 2.

Ολυμπιακός (Τσαλδάρης): Παπαδιονυσίου 4 (1), Κουρτίδης 5 (1), Μωραΐτης 4, Νικολαΐδης 16 (2), Κολοβέρος 19 (3), Καμπούρης 3 (1), Σκουλίδας 9 (1), Κάδρας 4, Χρηστίδης 7, Οικονομόπουλος 3 (1), Τσάμης 4.